Tworzymy muzyczne klimaty, które można wykorzystać w produkcji własnego oprogramowania, w prezentacji czy w reklamie. Można wzbogacić nimi zarówno film jak i grę komputerową. Sucha oferta jest znacznie uboższa niż ta wzbogacona o podkład muzyczny. Muzyka to sztuka, która w największym stopniu oddziałowuje na nasze emocje i warto rozważyć jej zastosowanie w swoich projektach.
Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych utworów naszej kompozycji i wykonania.
Wszystkie prezentowane tutaj utwory objęte są ochroną autorską.
Suita a-moll
Prawie dziewięciominutowy utwór muzyczny w całości zbudowany na jednym akordzie (a-moll). Mimo tego ograniczenia progresywna zabudowa melodyjna powoduje efekt zainteresowania i wysyła słuchacza w podróż po świecie zbudowanym z ogromnej ilości różnych dźwięków, barw i kolorów. Utwór idealnie nadawałby się jako podkład filmiku reklamowego. Niestety zbyt rozbudowana forma raczej nie sprawdzi się podczas prezentacji.
Zero
Trwający ponad 5 minut utwór to modernistyczna, przemysłowa wręcz fabryczna wariacja w całości zbudowana z elektronicznych dźwięków z których solo zagrane bardzo wysoko brutalnie wbija się w naszą świadomość. Drażni ale i budzi. Kolejny utwór nadający się raczej do filmiku reklamowego bądź industrialnej gry niż prezentacji.
Techni
Ten utwór ze względu na swoją ludową stylistykę uzyskał już przydomek "kaszubskiego techno". Trwający ponad 6 minut utwór trzyma w napięciu dzięki grze perkusyjnej, która odbywa się gdzieś w tle. Dzięki temu odbieramy ją bardziej naszą podświadomością niż narządem słuchu. Całość dzwięków jest nieco rozmyta, bez wyrazistych znanych z techno mocnych uderzeń. Dzięki temu udało się uzyskać efekt muzyki, która mimo swojej indywidualności może być odtwarzana w tle i nie będzie stanowiła głównego elementu. Ten utwór jest utworem uniwersalnym nadającym się zarówno do prezentacji jak i filmiku reklamowego lub mrocznej, pełnej napięcia gry.
Na dziś
Krótki ale bardzo energetyczny utwór przeznaczony jako podkład do równie energetycznego wykładu lub prezentacji słownej. Szybka gra pociąga za sobą konieczność szybkiej wypowiedzi, natomiast pewna dynamika, zwolnienie, pozwoli prowadzącemu odpocząć a odbiorców nieco uspokoi. Ważne, aby przemówienie lub prezentacja były dopasowane do tempa i dynamiki utworu. Główną rolę w tym utworze gra perkusja, która będąc na pierwszym planie powduje efekt pośpiechu dlatego warto taki podkład zastosować w miejscu gdzie szybkie tempo jest konieczne.
Małe co nieco
Kolejny z cyklu utworów industrialnych. Tym razem jednak prezentujemy utwór spokojny grany w kroczącym rytmie. Brak zmian tempa oraz niewielkie, rzadkie zmiany dynamiki, powoduje prawie równe rozłożenie napięć emocjonalnych w całym utworze. Przeznaczony jest jako tło spokojnego wystąpienia z pewnymi elementami znaczącymi. Utwór dobrze sprawdzi się również jako tło do filmu o dość ciężkim klimacie.
Kosmologia
Tym razem prezentujemy jeden z dziwniejszych naszych utworów. Zamysł był taki aby oprzeć utwór na progresywnym budowaniu napięcia. Początkowe łagodne tony muzyki klasycznej pzerwane nagle zostają wolną solówką gitarową po czym zaczyna się tło do przedstawienia konkretnej treści. Wciąż jest tutaj połączenie instumentalizacji klasycznej z dźwiękami instrumentów współczesnych. Zakończenie to mocna kropka podkreślająca z zupełnie spokojną końcówką.
Jubiler Świata
Kolejny z utworów będący połączeniem instrumentów klasycznych ze współczesną stylistyką. Utwór rozpoczyna się spokojnie aby w samym środku zostać przecięty również spokojnym solo na gitarze. Jest w nim nieco wahań dynamicznych co może powodować trudności podczas prezentacji słownych.